******** : ncs - פרידה ממועדון היו-יו
מאמן תזונה

      פרידה ממועדון היו-יו

 
כשיפה התראיינה לקראת ההרשמה לקורס היסודות, אמרה לה דפנה פוס כי העיסוק באימון התזונה הוא המקום המתאים לה. בשלב הזה יפה עדיין לא הבינה על מה מדובר. "חשבתי לעצמי, 'בסדר, אז היא אומרת שזה מתאים לי. הרי מה אני מצפה שהיא תגיד?' אבל היא כל כך צדקה, העיסוק הזה כל כך מתאים לי. השילוב בין אימון אישי לתזונה זה היום 'הבית' שלי".
 
יפה דובב, בוגרת הקורסים של בית הספר למאמני תזונה NCS והיום מאמנת מוסמכת על ידי לשכת המאמנים בישראל, הגיעה לתחום האימון די במקרה. "בעברי עבדתי כמורה למדעים בחטיבת הביניים, ושנים הייתי במועדון היו-יו".
 
מועדון היו-יו? מה זה?
 
"אתה יודע, עולים-יורדים, פעם שמנה פחות ואחר כך שמנה יותר וחוזר חלילה... אחרי עוד מאמץ מוצלח להרזות, אחד מבין רבים, הגעתי לבית הספר של דפנה וד"ר צבי פוס בחיפוש אחר מסגרת שבה אוכל לקבל כלים לשנות את דפוסי החשיבה שניהלו אותי כל החיים. רציתי להפסיק את הנדנדה ולעשות שינוי אמיתי, אחת לתמיד. אבל בכלל לא חשבתי שאעסוק באימון".
 
יפה התחילה בקורס היסודות וראתה כי טוב. "במהלך הלימודים התעוררה בי סקרנות גדולה לתחום האימון, המשכתי לקורס המלא ולאחרונה סיימתי את ההסמכה של לשכת המאמנים. היום אני עוסקת באימון ומובילה אנשים לעשות שינוי בחייהם".
 
את הלימודים בבית הספר מגדירה יפה כאבן דרך בצמיחה שלה כאדם, לא פחות. "הלימודים היו מאוד מעניינים, עלו בשיעורים שאלות עוצמתיות, נקודות מחשבה צצו פתאום כאילו משום מקום, טילטלו אותי וגרמו לחשיבה אחרת ונתנו לי נקודת מבט חדשה לגמרי. הקורס היה אבן דרך בצמיחה שלי כאדם. השתניתי ואני אוהבת את השינוי הזה".
 
מה היה כל כך משמעותי בלימודים?
 
"הקורסים היו חווייה מדהימה. כל מה שקשור בסגנון ההגשה של החומר שנלמד, בתקשורת עם המנחים, הכל היה מיוחד ומרתק. המדריכים בקורסים הם פשוט מצויינים, כל אחד מהם הוא ענק בתחומו. אם יש לימודים שאני מצטערת שנגמרו, אלה הלימודים בבית הספר הזה".
 
מהלימודים בבית הספר NCS לקחה יפה, על פי עדותה, תובנות רבות לגבי תזונה בריאה ומודעות לבחירות שהיא וכל אחד מאיתנו עושה. "תובנה ענקית שלי מהקורס היא 'להישאר רגועה, בחופש, במצבים משתנים של המציאות'. בנוסף גם לקיחת אחריות ומודעות לניהול עצמי. כך אני מתנהלת היום, בעניין התזונה וגם במצבים שונים בחיי היום יום".
 
כמאמנת מרבה יפה להשתמש בכלים אימוניים שקיבלה בקורסים. "יש למשל את השאלות
'איזה תפקיד את רוצה בקרקס', או 'איזה בעל חיים את רוצה להיות'. שאלו אותנו את השאלות האלה בקורסים, והיום אני מעלה את השאלות האלה מול ילדים צעירים, לזיהוי יכולות וחוזקות. אני גם עובדת עם מודל האופניים, המשלב את גלגל החיים וגלגל התזונה וממחיש את הקשר ביניהם. זהו כלי מדהים לזהות את הגורמים השולחים לאוכל. בקורס עודדו אותנו לשאול ולבדוק 'מה אתה אוכל ומה אוכל אותך', וזו אמירה שממשיכה איתי מאז. היום המוטו שלי הוא 'אכילה במחשבה תחילה'".
 
מעבר לרכישת המיומנויות בתחום התזונה והאימון, יפה חוזרת ומדגישה את השינוי המשמעותי שעשתה עם עצמה בזכות הלימודים. "גיליתי מחדש חוזקות ששכחתי שיש לי או שלא השתמשתי בהן, ולמדתי לנהל את עצמי ואת הרגשות ולא לתת לרגשות שלי לנהל אותי. זו מתנה יקרה מאוד שקיבלתי מדפנה וד"ר צבי פוס".
 
כשיפה התראיינה לקראת ההרשמה לקורס היסודות, אמרה לה דפנה פוס כי העיסוק באימון התזונה הוא המקום המתאים לה. בשלב הזה יפה עדיין לא הבינה על מה מדובר. "חשבתי לעצמי, 'בסדר, אז היא אומרת שזה מתאים לי. הרי מה אני מצפה שהיא תגיד?' אבל היא כל כך צדקה, העיסוק הזה כל כך מתאים לי. השילוב בין אימון אישי לתזונה זה היום 'הבית' שלי".
 
מילה לסיום?
 
"דפנה וד"ר צבי פוס מקצועיים מאוד, כל אחד בתחומו. בעזרתם, בעידודם, באימונם, אמונם ואמונתם בי עברתי את השינוי, ועל כך תודתי להם".

 

מעוניינים לשמוע יותר? נשמח מאוד להשמיע. אנא כיתבו אלינו לכתובת  diet.balance@gmail.comאו התקשרו למספר 0777-80-90-99.

שלכם,
דפנה וצביקה
 
 

קורס  יסודות לאימון ותזונה - NCS > 

קורס מלא להכשרת מאמנים - NCS > 

קורס משולב להכשרת מאמני תזונה ומאמנים אישיים > 

 


מלאו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם: 
 
   
 
בית הספר למאמני תזונה - גליקסברג 7 תל אביב 69412   טל. 0777-80-90-99   פקס. 03-6490048  diet.balance@gmail.com  /  © כל הזכויות שמורות לבית הספר למאמני תזונה
 
  עיצוב ובניית אתר - רועי אראלי השפעה באינטרנט