******** : ncs - זה המקום
מאמן תזונה

      זה המקום


"חוץ מבית החולים בו נולדתי במשקל תקין, מעולם לא ידעתי מהו משקל נורמלי ויציב", מספרת מיכל ממן בחיוך את סיפור הרומן שלה עם המשקל... "עברתי חיים שלמים בהם 'הנחתי את אבן הפינה' לכל דיאטה אפשרית שיצאה לשוק במדינת ישראל ומחוצה לה. ניסיתי הכל: רק חלבונים, רק פחמימות, רק אשכוליות, רק כרוב, מדכאי תיאבון, דיקור ועוד".

 
נו, וזה הצליח?
 
"בוודאי... הייתי יורדת 30 קילו רק כדי לעלות 40 קילו בחזרה, וחוזר חלילה, לדיאטה הבאה".

בשלב מסויים החליטה מיכל לעשות בחירה ולהתמודד בצורה מעמיקה ושפויה עם הבעיה. היא הצטרפה לקבוצת תמיכה איתה ירדה למעלה מ-50 קילוגרם, כשבמקביל אימצה לעצמה הרגלי תזונה נכונים יותר. "הבנתי שעשרות הקילוגרמים חצצו ביני ובין היכולת שלי להבין מהם חיים שלמים של לחיות לצד החיים. לראשונה הרגשתי שאני זכאית לחיות את החיים שלי כפי שמגיע לכל אחד ואחת שמרגיש כלוא בבית כלא פרטי, כלא של עודף משקל". 


לאחר שייצבה את המשקל שלה ושינתה מהרגלי חייה, החליטה מיכל להכנס לעולם התזונה באופן מקצועי. "החלטתי להעמיק עוד יותר את ידיעותיי בתחום התזונה בכלל והאימון לתזונה בפרט. המוטו שלי בחיים זה תמיד לפנות לקבלת מידע מהטובים ביותר בתחום, ולכן בחרתי לבית הספר שנחשב למוביל בתחומו בארץ. כך החלה ההיכרות המבורכת שלי עם דפנה וד"ר צבי פוס מבית הספר NCS למאמני תזונה".
 
מה קיבלת מהלימודים בבית הספר?
 
"האמת? למדתי ואימצתי כל כך הרבה, שהיום אני כבר לא בטוחה מהם הדברים המולדים שתמיד היו איתי ומהם הערכים הנרכשים שקיבלתי מדפנה וד"ר צבי פוס. זו היתה חוויה מרתקת ומעשירה, השיעורים עם ד"ר צבי פוס היו מדהימים, הוא היה משלב הסברים ודוגמאות מעולמות תוכן מגוונים כמו יהדות, היסטוריה, זו היתה חוויה אינטלקטואלית מיוחדת ומענגת, היינו מדברים על מה שעבר עלינו בשבוע החולף ומתוך זה הוא היה מחבר אותנו לחומר הנלמד. אני גם זוכרת את משחקי הכדור, שמהם למדנו באופן חווייתי ואפקטיבי שגם למוסר ולמקבל הכדור יש אחריות של מאה אחוז להצלחת התהליך. אני צריכה לתת את המאה אחוז שלי, אבל לא יותר מזה כי אני לא לוקחת אחריות על הצד השני".
 
עד אז, מיכל מספרת, כאמא היא היתה עושה 150% למען הילדים שלה, "וזה היה מוריד מהם אחריות והופך אותם לתלותיים, ובאותו זמן האקסטרה שנתתי להם היה חסר לי במקומות אחרים. אצל צביקה למדנו לתת מאה אחוז, לא פחות ולא יותר, וזה שיעור חשוב מאוד בתורת האימון. הוא גם לימד אותנו על ניהול כעס ואיך לשלוט ברגשות שלנו. בזכות הלימוד עם דפנה העמקתי מאוד את ידיעותיי בתזונה, הכרתי שילובי מזון חדשים, הבנתי כיצד מזונות מסוימים יכולים להשפיע על הקלה והפחתה של תופעות בריאותיות שונות. הבנתי למשל שצריכה מרובה של מוצרי חלב עשוייה לגרום לתופעות בריאותיות שונות וכדאי לצמצם את צריכת החלב וניתן למצוא תחליפים טובים יותר לסידן וחלבון".
 
מלימודי האימון, מעידה מיכל ממן, הבינה כיצד הופכים מידע המצוי אצל רובנו לידע מועיל ומקדם. "למדתי ליצור למידע דרך חוויה עוקפת שכל, למדתי טכניקות אימון ייחודיות לירידה במשקל ולאימוץ אורח חיים בריא. באופן כללי למדתי כיצד לנהל טוב יותר את עצמי, את רגשותיי, לחדד את המטרות בחיים ואת העשייה השוטפת".
 
את זוכרת אירוע או רגע יוצא דופן בלימודים? 
 
"זכור לי במיוחד מפגש בנושא שפת גוף, שהועבר על ידי ד"ר אמיר הלמר, שבמהלכו בחרתי להיות מצולמת כאשר אני מאמנת ומתאמנת. זו הייתה חוויה מאוד מיוחדת לראות את עצמי, את שפת הגוף שלי בזמן אימון אמיתי דרך עדשת המצלמה. בכלל, שמחתי מאוד לגלות שבית הספר בחר לשלב בתוכנית הלימודים שלו הרצאות של מרצים בכירים כמו ד"ר הלמר. לדעתי השילוב של מרצים בכירים מחוץ לבית הספר משלימים את חוויית הלימודים ובית הספר עשה זאת בצורה טובה ביותר".
 
במהלך הלימודים ובזכותם הצליחה מיכל ממן לאפיין במדוייק את העסק שלה בתחום אימון התזונה. שם העסק הוא ד.ע.ת. דרך עם תוצאות, חברת אימון לתזונה נכונה ואימוץ הרגלים לחיים. בתוכנית של מיכל ממן מותאם לכל אחד פיתרון אישי שכולל תפריט אכילה מאוזן ובריא על ידי דיאטנית קלינית מנוסה ובעלת מוניטין בתחום. התפריט בנוי על מספר ארוחות קטנות במהלך היום ומותאם לסדר היום וההעדפות של כל משתתף.
 
מיכל: "בבית הספר NCS למדתי ששינוי אמיתי נעשה בצעדים קטנים. עד אז הייתי נוהגת בשיטה של הכל או לא כלום, אבל בלימודים הבנתי שצריך לדבוק בגישה של שינוי בצעדים קטנים ומדודים, צריך ליצור מחוייבות אמיתי לצעד קטן לכאורה, אבל העמידה במחוייבות יוצרת מוטיבציה להמשך התהליך. כשבניתי את העסק שלי נהגתי כך בעצמי, התקדמתי בצעדים קטנים ולאט לאט הכל קרה והעסק קם על רגליו".
 
 
אם מישהו היה שואל אותך היום לגבי הירשמות לקורס בבית הספר NCS, מה היית עונה לו? 
 
"ממליצה בחום, חד וחלק. כל מי שמעוניין לקבל הבנות, חוויות וידע חדש לגבי התנהלותו האישית והמקצועית צריך להירשם. זה המקום. הייתי גם ממליצה לתת אמון בדפנה וצביקה, בהתחלה הדברים נשמעים מבולבלים וקשה לראות את התמונה הגדולה, והם אומרים שכך יהיה, אבל במשך הזמן הכל מתחבר לפאזל שלם ומגובש. הלמידה הכי גדולה ומשמעותית מתרחשת מתוך חוויית הבלבול הגדולה, כך הם לימדו אותנו וזה בדיוק מה שקרה. אז אני ממליצה לתת אמון מלא בדפנה וד"ר צבי פוס ובתהליך, זו המתנה הגדולה ביותר שאדם יכול לתת לעצמו". 

 
 
מעוניינים לשמוע יותר? נשמח מאוד להשמיע. אנא כיתבו אלינו לכתובת  diet.balance@gmail.comאו התקשרו למספר 0777-80-90-99.

שלכם,
דפנה וצביקה
 
 

קורס  יסודות לאימון ותזונה - NCS > 

קורס מלא להכשרת מאמנים - NCS > 

קורס משולב להכשרת מאמני תזונה ומאמנים אישיים > 

 


מלאו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם: 
 
   
 
בית הספר למאמני תזונה - גליקסברג 7 תל אביב 69412   טל. 0777-80-90-99   פקס. 03-6490048  diet.balance@gmail.com  /  © כל הזכויות שמורות לבית הספר למאמני תזונה
 
  עיצוב ובניית אתר - רועי אראלי השפעה באינטרנט